مجله لیوایرن

نکته هایی برای نگهداری بهتر لباس

9 نکته برای نگهداری از لباس
در ادامه این مطلب، 9 نکته آورده شده است که رعایت آن ها به طولانی تر شدن طول عمر لباس ها منجر شده و به سالم نگهداشتن آن ها برای استفاده در مدت زمان بیشتری کمک می کند. با ما همراه باشید.

1.لباس ها را کمتر بشویید.
هر چه لباس های شما کمتر در معرض تماس با مواد شوینده قرار بگیرند، طول عمر بیشتری خواهند داشت. این نکته اصلی ترین دلیل برای توصیه ما به شستن لباس ها با دست می باشد؛ چرا که ماشین لباسشویی لباس ها را چندین بار شست و شو داده و آن ها را برای مدت زمانی نه چندان کوتاه در تماس مستقیم با انواع شوینده ها قرار می دهد. این در حالی است که شستن دستی لباس ها با سرعت بیشتری انجام شده و با یک بار شستن صحیح و اصولی، شما را به مقصود خود می رساند.

2.از شوینده های ملایم استفاده کنید.
شوینده ها با اهداف متنوع و جهت استفاده در موارد کاربرد مختلف تولید می شوند. پیش از هر کاری شما باید شوینده مناسب برای لباس خود را پیدا کنید؛ در غیر این صورت ممکن است قدرت ماده شوینده شما بیشتر از حد لازم بوده و باعث آسیب دیدن لباس شما شود. علاوه بر این، توجه داشته باشید که استفاده از مواد شوینده به میزان زیاد می تواند منجر به سخت تر شدن آبکشی لباس ها شده و حتی در بافت آن ها باقی بماند. با چندین بار تکرار این اتفاق، بافت لباس شما سریع تر از حد معمول پوسیده خواهد شد.

3.لباس ها را با آب سرد بشویید.
همیشه پیش از شستن لباس های خود به برچسب یا لیبل نصب شده روی آن توجه نمایید. مهم ترین نکات در رابطه با نحوه صحیح شستن و نگهداری از هر لباس، از قبیل بیشترین دمای شستشو و … روی این لیبل درج شده است. با این حال تا حد امکان سعی کنید لباس های خود را با آب سرد بشویید تا از چروکیدگی و رنگ رفتگی آن ها جلوگیری نمایید.

4.لباس ها را دسته بندی کنید.
پیش از شستن لباس ها، آن ها را بر اساس رنگ و نوع بافت از یکدیگر تفکیک کنید. این کار به شما کمک می کند تا لباس های لطیف و نرم تر با لباس های ضخیم و زبر در تماس نبوده و آسیب نبینند. علاوه بر این، شوینده مناسب برای شستن هر یک از این لباس ها با دیگری متفاوت بوده و تفکیک آن ها به انتخاب پودر لباسشویی مناسب نیز کمک می کند.

5.لباس ها را در هوای آزاد قرار دهید.
زمانی که لباس های شما در معرض هوای آزاد قرار می گیرند، جریان هوا به خوبی از آن عبور نموده و مانع از باقی ماندن نم رطوبت در بافت لباس می شود. باقی ماندن رطوبت در بافت لباس یکی از اصلی ترین دلایل پوسیده شدن آن ها به شمار می رود. علاوه بر این، تابش مستقیم نور آفتاب باکتری های احتمالی موجود روی لباس را به طور کامل از بین برده و خاصیت آنتی باکتریال دارد.

6.لباس ها را روی رخت آویز خشک کنید.
استفاده از رخت آویز، راه حل جایگزین برای قرار دادن البسه در هوای آزاد می باشد. در صورتی که امکان قرار دادن لباس ها در هوای آزاد برای شما وجود ندارد، از یک رخت آویز استفاده نمایید. با این کار، لباس های شما با فاصله بیشتری نسبت به یکدیگر آویزان شده و امکان عبور هوا از میان آن ها وجود دارد.

7.لباس های بافت دار را از رطوبت دور کنید.
محیط های خشک بهترین فضا برای نگهداری از لباس های بافت دار هستند. این دسته از لباس ها به راحتی تغییر شکل و حالت داده و به اصطلاح بافت آن ها کش می آید. به همین علت توصیه می شود که آن ها را از رطوبت دور نگاه داشته و در محیط های خشک قرار دهید. همچنین تا زدن این لباس ها را با آویزان کردن آن ها جایگزین نمایید تا فرم اصلی خود را برای مدت زمان طولانی تری حفظ کنند. با این حال اگر به هر دلیلی مجبور هستید که آن ها را آویزان کنید، بهتر است این کار را پس از پشت و رو نمودن لباس انجام دهید.

8.لباس ها را رفو کنید.
به جای دور انداختن و کنار گذاشتن لباس ها، آن ها را رفو کنید. در صورتی که این کار با سلیقه و دقیق انجام شود، می تواند حتی جلوه زیبایی به لباس شما ببخشد. از این کار در ژاپن به عنوان یک هنر یاد می شود

9.خشکشویی های خوب را بشناسید.
ممکن است به هر دلیلی خودتان شرایط شستن صحیح لباس را نداشته و قصد داشته باشید که این کار را به یکی از خشکشویی های اطراف واگذار نمایید. پیش از هر اقدامی باید از کیفیت کار خشکشویی اطمینان حاصل فرمایید. در غیر این صورت ممکن است لباس شما آسیب دیده و پس از چند بار شست و شو از بین برود.

روش صحیح شستن لباس.
در داخل تمام لباس های لیوایرن راهنمای شست و شو گذاشته شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.