مجله لیوایرن

چرا لیوایرن از پارچه پنبه استفاده میکند؟

پلی استر
پلی‌استر (Polyester) نوعی از پلیمرها می‌باشند که معمولاً در ساختار الیاف مصنوعی به کار می رود.تولید انبوه این الیاف از سال ۱۹۴۵ آغاز شده است و متاسفانه امروزه بیشترین سهم تولید را در بین الیاف به خود اختصاص داده است.به زبان ساده، پلی‌استر اساسا نوعی پلاستیک است.
و همانطور که می دانیم پلاستیک به محیط زیست و درصورت استفاده په در موارد مصرفی به بدن انسان آسیب می رساند.

برخی از تفاوتهای مهم پلی استر نسبت به پنبه:
1. قابلیت تنفس: یکی ازمهمترین ویژگی های پارچه یا الیاف طبیعی، امکان جا به جای رطوبت و گرما در آن است. این مشکل در مورد پارچه‌های مصنوعی، همان عدم بهره‌مندی از قابلیت تنفس است که موجب عدم جذب دما و رطوبت در این الیاف می شود که این امر ناراحت کننده میباشند.

2. الیاف مصنوعی و پلی استر ممکن است آلرژی زا باشد: همانطور که گفتیم این پارچه از ترکیبات شیمیایی ساخته شده و ممکن است برای پوست ایجاد حساسیت کند، لذا بهتر است از قسمت هایی از لباس و یا کالا که تماس مستقیم با بدن دارد، مانند آستر، استفاده نشود.

3. اشتعال زایی بالا: الیاف مصنوعی به خاطر این معایب باید از حرارت به دور باشند.

4. الکتریسته ساکن: این مشکل در الیاف پلی استر که برای کالای خواب استفاده می شود نمود بیشتری دارد و بدن فرد را دچار استرس و بی خواب می کند.

5. محیط زیست : الیاف پلی استر با توجه به اینکه این الیاف از مواد مصنوعی بدست می آیند و قابلیت بازگشت پذیری در محیط زیست را ندارند، استفاده از انها توصیه نمی شود.

این معایب در مواقع ما را به سمت الیاف طبیعی سوق می دهد و اهمیت الیاف طبیعی را برجسته تر می کند.

و لیوایرن با استفاده از پنبه ارزش بدن خود و هموطنانش را نشان میدهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.